Броніслав Коморовський
Броніслав Коморовський програв вибори Анджею Дуді

За результатами екзит-полів, перемогу на президентських виборах у Польщі здобув кандидат від опозиційної партії «Право й справедливість» Анджей Дуда. Він набирає 53% голосів, діючий президент Польщі Броніслав Коморовський – 47%. Явка на виборах сягнула 56,1%, повідомляє Українська правда.

Екзит-пол проводили три польські телеканали: TVP, TVN24 і Polsat News. Результати були оприлюднені з півторагодинним запізненням у зв’язку із продовженням голосування в с.Ковалі в Силезії через смерть 80-річної жінки на виборчій дільниці.

Як повідомляє журналіст Павєл Шеремет, Коморовський виступив і визнав свою поразку на виборах. «Вітає Анджея Дуду з перемогою. Майже немає шансів, що підрахунок голосів змінить ситуацію на президентських виборах у порівнянні з опитуванням на виході з дільниць», – наголосив він.

«Цього разу не вдалося. Так вирішили громадяни вільної та демократичної Польщі», – цитує слова Коморовського Польське радіо. «Демократія – це пошана для результатів виборів. Я Вітаю Анджея Дуду. Бажаю йому вдалого президентства. Бажаю, бо хочу добра для Польщі», – наголосив президент.

Як зазначив Карл Більдт у своєму Твіттері, перемога Дуди не є надто  несподіваною після результатів першого туру виборів.  Як відомо, перший тур президентських виборів у Польщі відбувся 10 травня. За даними Державної виборчої комісії Польщі, його з мінімальною перевагою виграв Анджей Дуда.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ