Клавіатура
Людина проводить за нею приблизно по 7-8 годин

Журналісти вирішили з’ясувати, де в оселі мешкає найбільше небезпечних мікроорганізмів. Для цього вони обрали кілька предметів, з якими постійно контактує майже кожен житель великого міста, пише kp.ua.

За допомогою ватного тампона, змоченого у фізрозчині, було взято зразки з поверхонь «піддослідних», які помістили до пробірок для аналізу під мікроскопом.

До переліку поверхонь потрапив стіл відомої закусочної. Наступним «піддослідним» став банкомат, а точніше його клавіатура, з якою постійно контактує багато людей. Також досліджували велотренажер зі спортзали, банкноту, мобільний телефон, комп’ютерну клавіатуру.

Виявилося, що жоден зі зразків був далеким від ідеалу чистоти. Стіл із ресторану мав багато плісняви, але майже не мав бактерій, велотренажер продемонстрував протилежне.

Список найнебезпечніших очолила комп’ютерна клавіатура. Людина проводить за нею приблизно по 7-8 годин. Також на неї можуть потрапляти залишки їжі, кнопки засалюються – а це ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів.

Менш брудними фахівці назвали гроші. На них може міститися до 500 видів різних бактерій: збудники туберкульозу, менінгіту, гепатиту, дизентерії, пневмонії, сифілісу, гонореї, яйця гельмінтів і спори цвілевих грибів. Паперові гроші набагато брудніші від металевих.

Фахівці рекомендують використовувати для очищення комп’ютерної клавіатури антибактеріальний гель, який можна купити в кожній аптеці. А телефон можна протирати спеціальними спиртовмісними серветками для оргтехніки.

Читайте: Кавоварки – розплідник небезпечних бактерій

БЕЗ КОМЕНТАРІВ