gollandskaya-kompaniya-yuzgas-planiruet-dobyvat-slancevyj-gaz-na-donbasse
Yuzgas B.V. виграла конкурс на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі на сході України

Компанія Yuzgas B.V., яка розроблятиме найбільше в країні Юзівське родовище сланцевого газу, зареєстрована місяць назад. Про це пише Liga.net.

Як стало відомо, зареєстрована в Нідерландах місяць назад компанія Yuzgas B.V. стала переможцем конкурсу, оголошеного в жовтні минулого року. Організатори не залучали до процесу ані ЗМІ, ані громадськість.

Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Хто стоїть за новоствореноюYuzgas B.V. також невідомо.

Yuzgas B.V. була зареєстрована 14 червня цього року зі статутним капіталом в 1 тисячу євро спеціально під розробку Юзівської ділянки.

100% компанії належать люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners (також з Люксембургу).

Обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований менше місяця тому 29 червня. Своїх бенефіціарів та інвесторів Emerstone не розкриває.

На сайті компанії вказано: «Emerstone Energy управляє активами на суму 400 млн доларів… Ми готові вкласти близько 250-300 млн. доларів в потенційні проекти в сфері розвідки та видобутку вуглеводнів».

Emerstone очолює Ярослав Кінах. В кінці 90-х Кінах керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після цього створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки очолював канадську Black Iron.

Нагадаємо, угода з Shell була укладена 2013 року. Компанія планувала вкласти у розробку родовища понад 10 мільярдів доларів.

За оцінками геологів, запаси газу на Юзівському родовищі можуть становити 2 трлн. кубометрів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ