yanukovy-ch
Адвокат вважає, що сьогоднішня ситуація в Святошинському суді не вигідна жодній зі сторін процесу

Зрив допиту екс-президента України Віктора Януковича у справі про злочини проти активістів Революції гідності невигідний жодній зі сторін судового процесу. Таку думку висловив український адвокат Євген Грушовец, передає Обозреватель.

«Я не вірю, що свідчення Януковича можуть глобально змінити ситуацію, але мені здається, що це нікому не вигідно. Суспільство хотіло, щоб Януковича допитали, та й у потерпілих були до нього питання. Думаю, що навіть Янукович, який мовчав останні три роки, хотів би виступити», – пояснив адвокат.

Як відомо, 25 листопада відбулось засідання суду, в межах якого мали допитати колишнього президента України Віктора Януковича у справі п’ятьох екс-бійців полку спецпризначення МВС «Беркут». Водночас через неявку обвинувачених «беркутівців» засідання перенесли на 13:00 28 листопада.

Причиною переносу засідання стало недоставлення до суду обвинувачуваних екс-співробітників «Беркуту», які перебувають у Лук’янівському СІЗО в Києві.

Як відомо, СІЗО блокували до сотні активістів руху «Правий сектор» та близько 30 осіб з організації «Вільні люди». Прес-секретар «ПС» Артем Скоропадський заявив, що в партії побоюються, що суд відпустить обвинувачених з-під варти.

Міністр МВС Арсен Аваков звинуватив у «провокаціях» під СІЗО екс-президента Віктора Януковича та пообіцяв доставити «беркутівців» до суду тоді, коли у правоохоронців з’явиться технічна можливість.

«Янукович вже достатньо спровокував крові та бід в Україні. МВС не буде брати участь у черговій провокації московської маріонетки і вступати у силовий конфлікт із протестувальниками. Тим більш, що точка зору і мотиви цих людей нам зрозумілі і багато у чому ми їх поділяємо», – написав він на сторінці у Фейсбук.

Своєю чергою, екс-президент-втікач побачив «руку Авакова» у зриві допиту.

«Я обурений тим, що сталося. Кому це вигідно? Ми сьогодні дізналися, що радикали, «Правий сектор» знову працюють за межами українських законів, і влада це схвалює», – заявив він.

Янукович також зазначив, що українська влада навмисно зриває його допит, щоби приховати, як він стверджує, «злочини Майдану»: «Зараз ось пролунала заява Авакова, що ми не дамо Януковичу інформаційний майданчик. Це що значить, що міністр внутрішніх справ не виконує рішення суду».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ