Прем'єр-міністр Вірменії Овік Абраамян заявив, що влада не будуть переглядати своє рішення про підвищення тарифів на електроенергію
Прем’єр-міністр Вірменії Овік Абраамян заявив, що влада не будуть переглядати своє рішення про підвищення тарифів на електроенергію

Прем’єр-міністр Вірменії Овік Абраамян заявив, що влада не переглядатиме своє рішення про підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомляє вірменське видання News.am.

Абраамян заявив, що ціна електроенергії була збільшена з трьох причин. По-перше, 2015-й видався маловодних роком, у зв’язку з чим гідроелектростанції не виробили достатньої кількості електроенергії. Крім того, на підвищення тарифів вплинув вимушений простій Вірменської АЕС у грудні 2013 р., який тривав 88 днів, а також девальвація національної валюти на 20%. За словами Абраамяна, розрахунки влади показали, що ціни на електроенергію зростуть для кожної сім’ї приблизно на 1,4 тис. драмів (близько 3 дол. – ред.), оскільки кожна родина в середньому споживає близько 200 кіловат-годин на місяць. Також Прем’єр зазначив, що влада країни ухвала рішення збільшити на 24 тис. драмів на рік субсидії для 105 тис. незабезпечених сімей.

Тим часом на проспекті Баграмяна в Єревані триває широкомасштабна акція протесту проти підвищення тарифів на електроенергію. Сьогодні, 25 червня, в центрі міста панує спокійна і доброзичлива атмосфера. Число людей збільшується. Навіть ті, хто не бере активної участь в акції, приносять активістам воду, лід, їжу, громадяни намагаються пригостити і поліцейських, пише Armenia Today. Протестувальники навіть запропонували заступнику начальника поліції Валерію Осіпяну сформувати команду з числа поліцейських і зіграти з ними футбол. Осіпян пропозицію прийняв, однак зазначив, що матч з активістами відбудеться вже після «відновлення громадського порядку». У свою чергу, учасники акції протесту не мають наміру слідувати заклику прем’єр-міністра Овіка Абрамяна розблокувати вулицю. Член ініціативи «Ні грабежу» Вагінак Шушанян повідомив радіостанції «Азатутюн», що заяви прем’єра нічого для них не значать.

Нагадаємо, 22 червня у Єревані кілька тисяч демонстрантів влаштували акцію протесту проти подорожчання електроенергії. Вранці 23 червня, поліцейські за допомогою водометів розігнали демонстрантів. Були затримані 237 осіб. За даними поліції, в зіткненнях постраждали сім учасників акції і 11 поліцейських.

23 червня демонстранти продовжили протести і розділилися на дві частини. На проспекті Баграмяна протестуючі забарикадувалися від поліції великими вуличними сміттєвими баками. Ніч на 24 червня пройшла спокійно, жодних спроб розгону демонстрації не було. При цьому координаційна група учасників акції відмовилися від зустрічі з президентом і запропонувала главі держави в прямому ефірі оголосити недійсним рішення Комісії з регулювання суспільних послуг про підвищення тарифів на електроенергію.

До протесту приєдналося друге за величиною місто країни – Гюмрі, де почався сидячий страйк. Вдень 24 червня люди вийшли протестувати ще в трьох містах: Ванадзорі, Аштараці і Абовяні. Таким чином мітинги проходять у п’яти містах країни. Також активісти готують протестний автопробіг.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ