У Києві планують перейменувати 110 вулиць із «комуністичними» назвами
У Києві планують перейменувати 110 вулиць із «комуністичними» назвами

За півроку в Києві планують перейменувати 110 вулиць із «комуністичними» назвами, розповідає Корреспондент. У прес-службі зазначили, що на сьогодні в процесі перейменування перебуває більше 40 вулиць столиці.

«Проблема – не в ностальгійному небажанні розлучитися з минулим, а в тому, що ми деформуємо свою сучасність і майбутнє. Діти з підручників історії знають про злочинну політику Леніна, але вони йдуть до школи по вулиці Леніна, минаючи пам’ятник Леніну. Таким чином ми виховуємо в молодому поколінні громадську шизофренію та моральний релятивізм –  злочини й злочинців не тільки не засуджують, їх продовжують вихваляти», –  пояснює голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Згідно із законом «Про засудження комуністичного й націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», кожен громадянин може стати ініціатором перейменування. Змінити топонім можна, якщо він утворений від імені осіб, які займали керівні посади в Комуністичній партії, найвищих органах влади і управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки. Закони набули чинності 21 травня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ