В Молдові розпалася комуністична партія
В Молдові розпалася комуністична партія

У Молдові Опозиційну партію комуністів (ПКРМ) залишили 14 осіб на чолі з лідером парламентської фракції Віолетою Івановою. Відповідну заяву депутати-комуністи зробили в понеділок на брифінгу, передає молдавське інформаційне агентство Point.

«Поруч зі мною мої колеги, з якими ми знайомі довгі роки. Разом ми представляємо групу, що складається з 14 депутатів Парламенту РМ. Ми зібралися сьогодні тут, щоб озвучити дуже важливе повідомлення. Це історичне рішення. Це рішення, яким ми надаємо шанс Молдові. У нас є не тільки право, але й обов’язок зробити радикальні заходи. Вважаємо, що політики повинні прокинутися. У всіх депутатів має бути єдина мета. Оголошуємо, що ми, 14 депутатів, залишаємо ПКРМ і створюємо Соціал-демократичну платформу «За Молдову», – заявила вона.

За словами вже екс-комуністів, до такого рішення їх спонукала незгода з чинною політикою партії. Платформа, про створення якої вони оголосили, має намір сприяти вирішенню політичної кризи, створенню нової стабільної парламентської більшості та обранню уряду.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Міністерства юстиції України до Комуністичної партії про заборону її діяльності та задовольнив позов міністерства у повному обсязі, заборонивши діяльність КПУ. Згодом Міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила проти заборони Компартії. Експерти АІ вважають цей факт «кричущим порушенням свободи самовираження та об’єднання».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ