Компартія
КПУ та її сателіти втратили статус і права політичної партії, їм заборонено брати участь у виборах

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов заявляє, що з 24 липня 2015 року в Україні Комуністична партія України, а також інші комуністичні партії більше не мають статусу політичної партії. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Від сьогоднішнього дня Комуністична партія України та інші сателітні комуністичні партії втрачають політичний статус і права політичної партії. Це дійсно історичний момент…», – сказав Турчинов на брифінгу в п’ятницю в Києві.

Міністр юстиції Павло Петренко заявляє, що своїми наказами анулював статус і права партій Комуністичної партії України, Компартії (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян.

«Після ухвалення законів (про декомунізацію, – ред.) було створено незалежну комісію, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартії (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян. На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, в своїй діяльності, в найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч.2 ст.3 закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Ця політична сила і дві інші комуністичні партії вісьогодні не можуть бути суб’єктом виборчого процесу та не можуть брати участь у політичному житті країни», – заявив Петренко. Міністр підкреслив, що Мінюст доведе процес заборони всіх компартій до логічного завершення та ухвалення відповідного судового рішення.

У свою чергу, лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко заявив, що їхня партія братиме участь у місцевих виборах, які заплановані на жовтень цього року. Про це він сказав УНН, коментуючи заяву міністра юстиції.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав закони про декомунізацію – «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України в ХХ столітті».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ