Ûm¶Û
Горілка з 1 січня може подорожчати до 90 гривень

Пляшка горілки з 1 січня 2016 року може коштувати 90 гривень, а коньяку – 150 гривень. Ціни зростуть у разі ухвалення нового Податкового кодексу. Крім того, через податкову реформу споживачі перейдуть на сурогат, а на працівників ринку чекають скорочення, прогнозує Економічна правда.

«Мінфін не чує і не хоче чути український бізнес. Міністр не хоче зустрічатися і обговорювати проблеми з українськими компаніями. Усе спрямовано на максимальну тінізацію ринку алкоголю», – заявив глава асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк. За його словами, у разі ухвалення нового Податкового кодексу, пляшка горілки з 1 січня коштуватиме 90 гривень, а пляшка коньяку – 150 гривень, що призведе до скорочення легального виробництва вдвічі. «Нелегальний ринок становить 40%, він зросте до 75%, а з ним – і кількість жертв. Люди перейдуть на сурогат. Сподіваючись заробити на акцизах, Мінфін недоотримає 5 млрд. грн. і буде змушений збільшити витрати на охорону здоров’я», – прогнозує Остапюк.

В Асоціації нагадують, що зараз держава має повну монополію на виробництво спирту і повний контроль над його реалізацією. Остапюк також запевнив, що вітчизняні виробники виноробної, коньячної, лікеро-горілчаної продукції, склозаводи, рітейл і сільське господарство готуються до масових скорочень людей.

Як відомо, Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект податкової реформи. У ньому уряд пропонує парламенту з 1 січня 2016 року підвищити акцизний податок на горілку на 100%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ