Олланд
Олланд попередив, що конфлікт у Сирії може призвести до «тотальної війни»

Президент Франції Франсуа Олланд заявив: якщо сирійський конфлікт не буде вирішено, то він може призвести до «тотальної війни». Таку думку він висловив, виступаючи 7 жовтня 2015 року на засіданні Європейського парламенту у Страсбурзі, повідомляє Reuters.

«Те, що відбувається зараз в Сирії, турбує усю Європу, тому що це може порушити баланс сил у регіоні на довгі роки», – сказав він. Олланд також закликав всі європейські країни, а також Росію та Іран об’єднатися для вирішення конфлікту в Сирії.

Нагадаємо, що у вересні учасники війни у Сирії остаточно розподілилися між двома геополітичними блоками – просуннітським (Саудівська Аравія, Туреччина, США, ЄС) та прошиїтським (РФ, Іран, Ірак). При цьому місцева влада спирається на шиїтську меншість, що не перевищує 10% населення (алавіти).

Починаючи з 30 вересня російські винищувачі завдають авіаційних ударів по Сирії, причому переважну більшість із них (2 з 57) завдано не по заявленим цілям, що пов’язані з «Ісламською державою», а по об’єктам поміркованої опозиції й мирним населеним пунктам. Серед вбитих росіянами є цивільні особи та діти. За словами ж Дмітрія Пєскова, особистого прес-секретаря Владіміра Путіна, у РФ є цілий «перелік» опонентів сирійського соціалістичного диктатора Башара Асада, котрі підлягають безумовному фізичному винищенню. 7 жовтня вранці російський флот атакував позиції ІДІЛ у Сирії з Каспійського моря.

Того ж дня війська Асада за підтримки російської авіації розпочали наземну фазу наступу на озброєну опозицію. Згідно відомостей НАТО, до урядової сирійської армії може приєднатися розквартированій у Латакії російській сухопутний батальйон. В свою чергу, сирійські повстанці повідомляють про три збитих ними російські літаки.

Читайте: «У кут, на гречку!»: Штати відмовилися від співробітництва з Путіним, поки він не змінить поведінку

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ