dzhon-makkejn-vid-shtatu-arizona-i-lindsi-g-rem
Сенатори-республіканці Джон Маккейн і Ліндсі Ґрем є противниками взаємодії з Кремлем

Конґрес США може перешкодити новоспеченому главі Білого дому Дональду Трампу поліпшити відносини між США та Росією. Про це повідомляє газета The Washington Post.

За даними ЗМІ, основними противниками взаємодії з РФ в Конґресі є впливові сенатори-республіканці Джон Маккейн (від штату Арізона) і Ліндсі Ґрем (від штату Південна Кароліна).

Підготовка законопроектів, які передбачають додаткові заходи, зокрема, розширення санкцій проти РФ, проходить і в Сенаті, і Палаті представників. Крім того, у Маккейна і Ґрема, за інформацією The Washington Post, вже «є детальний план протидії політиці Трампа в російському напрямку».

Маккейн, який очолює сенатський комітет у справах збройних сил, раніше заявляв, що вважає неприйнятним співробітництво з урядом РФ щодо Сирії. Аналогічної точки зору дотримується і Ґрем.

За словами сенатора, Трамп визначатиме зовнішню і оборонну політику США як президент і головнокомандувач збройних сил, але «Конґрес теж може сказати своє слово і зіграти свою роль в цій справі».

Як стало відомо The Washington Post, ще до інавгурації Трампа, яка відбудеться 20 січня, Маккейн і Ґрем мають намір на чолі делегації Конґресу відвідати Україну, Грузію та Естонію, щоби «запевнити європейських партнерів у тому, що Вашинґтон, як і раніше, готовий протидіяти російській агресії».

Крім того, вони планують провести в наступному році серію слухань з приводу зовнішньої політики Москви, зокрема, в Сирії. Ґрем, який очолює підкомітет з зарубіжних операцій в сенатському комітеті з асигнувань, домагатиметься розширення американської допомоги європейським партнерам для стримування Росії.

The Washington Post зазначає, що сенатор-демократ Бенджамін Кардін (від штату Меріленд) днями повідомив про підготовку «всеохопного законопроекту», який повинен дати відповідь на дії Москви в різних царинах. За даними видання, у Палаті представників також триває робота над документом, який передбачає «розширення санкцій проти Росії».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ