Конгрес США
Сенат США ухвалив законопроект, що дозволяє надати Україні летальну зброю

Верхня палата Конґресу США 18 червня більшістю голосів затвердила законопроект щодо фінансування бюджету країни на оборону, який дозволяє, зокрема, надання Україні летальної зброї, передає Укрінформ.

Проект закону, який передбачає надання на потреби оборонної політики США загалом 612 млрд доларів, підтримали 71 сенатор, проти висловилися 25. Законопроект містить поправки щодо України, запропоновані сенатором Робом Портманом. Зокрема, одна зі змін стосується розділу, «який визначає фінансування в розмірі 300 млн дол на військову допомогу Україні».

Так, міністр оборони США наділяється повноваженнями забезпечити Україну «критично важливими можливостями» для того, щоби українці могли захистити себе від російської агресії. Йдеться про надання в реальному часі розвідданих, постачання контрартилерійських радарів, летальної оборонної зброї, безпілотних літальних апартаів, систем захищеного зв’язку, а також проведення навчань.

Ще дві поправки, запропоновані Портманом, вказували на необхідність аналізу наслідків конфлікту в Україні для військових США та НАТО, а також зобов’язували Державний департамент США кожні три місяці подавати до Конґресу список всіх заявок на отримання експортних ліцензій для придбання військового обладнання та допомоги Україні.

Подібний документ вже пройшов голосування в нижній палаті Конґресу, й тепер два законопроекти мають бути узгоджені законодавцями для подальшого його подання на підпис Президента США.

11 березня США ухвалили рішення надати Україні безпілотники та броньовані військові автомобілі Humvee, системи зв’язку, радари для визначення мінометних і артилерійських позицій, прилади нічного бачення та інші засоби загальною вартістю 75 мільйонів доларів. Раніше 15 американських сенаторів, які представляють обидві партії Конґресу, написали відкритого листа Президенту США із закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру.

У червні ЗМІ повідомили, що новостворена двопартійна коаліція в Конґресі США вимагає у Білого дому негайно почати постачання сучасних озброєнь української армії – як оборонного, так і наступального характеру. Але Президент США Барак Обама вважає, що на нинішньому етапі надання американської летальної зброї Україні може лише посилити конфлікт.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ