Єгор Соболєв
Соболєв нагадав, що саме нинішній склад КС раніше ухвалював рішення про «надання Януковичу диктаторських повноважень»

Конституційний суд має намір скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича. Про це повідомили депутати Леонід Ємець та Єгор Соболєв, пише Українська правда.

«Є інсайдерська інформація, що там було запропоновано ухвалити низку рішень про скасування люстрації. Все до того йшло», – сказав Ємець.

«За даними, що мені передали кілька порядних людей у КС, вони скасують основні положення закону про очищення влади, дозволять найближчому оточенню Януковича знову займати посади в уряді, Адміністрації Президента, повернутися сотням прокурорів, керівників податкової міліції часів Януковича, які були змушені піти з цих посад внаслідок дії закону про очищення влади», – сказав Соболєв.

Він наголосив, що в порушення закону про КС, суд розглядав цю справу рік замість передбачених 3 місяців.

Він нагадав, що саме нинішній склад КС раніше ухвалював рішення про «надання Януковичу диктаторських повноважень».

«Ми просили Порошенка і генпрокуроірв розслідувати справу про повноваження Януковича, судді дали свідчення, що їх примусили. То їм можна було сміливо оголошувати підозру, ухвалювати санкції про арешт, але цього не робилося», – сказав він.

«А вчора набирає людина і каже, що у п’ятницю їх змушують ухвалити рішення про скасування основних статей закону. Я розумію, що це плата Опоблоку за їхнє голосування минулого тижня за запропоновані Порошенком зміни до Конституції щодо суддів і прокуратури з адвокатами», – зазначив Соболєв.

Він також закликав людей приходити під КС, щоби висловити своє невдоволення цим рішенням.

Соболєв додав, що домагалися скасування цього рішення команда Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка та Андрія Деркача.

Інформацію про те, що КС може визнати неконституційними основні статті закону про очищення влади, підтверджує проект резолютивної частини рішення, яке має у своєму розпорядженні «УП».

1

2Оголошення  рішення КС заплановане на 10:30 10 червня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ