Конституційний суд визнав децентралізацію законною
Конституційний суд визнав децентралізацію законною

Конституційний Суд схвалив закон про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Відповідний висновок Конституційного Суду оприлюднив суддя Михайло Гультай, повідомляє Укрінформ.

«Законопроект відповідає вимогам статі 158 Конституції України», – зазначив суддя, додавши, що згідно ч. 2 ст 157 Основного Закону України, Конституція не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

«Конституційний Суд виходить з того, що на момент подання цього висновку на території України не було введено надзвичайного стану за процедурою, визначеною Конституцією. Конституційний Суд, враховуючи свій висновок від 16 червня 2015 року та позицію Президента щодо цього питання констатує, що рішення про введення в Україні або в окремих її місцевостей воєнного стану, за процедурою, визначеною Конституцією, не прийняте. З огляду на зазначене, Конституційний Суд вважає, що законопроект відповідає вимогам ч. 2 ст. 157 Конституції України», – зауважив Гультай.

Нагадаємо, 16 липня нардепи «децентралізували» Конституцію. Проект змін до Основного закону направили у Конституційний Суд. За словами Президента України Петра Порошенка, документ не передбачає особливого статусу Донбасу, а лише припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької і Луганської областей. Тим часом терористи «ЛНР» заявили, що домагатимуться спецстатусу Донбасу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ