Німеччина для біженців перевела частину Конституції на арабську мову
Німеччина для біженців перевела частину Конституції на арабську мову

Німеччина перевела на арабську мову перші 20 статей своєї Конституції, в яких перераховано основоположні права громадян країни, такі як свобода слова, для мігрантів, щоби допомогти їм інтегруватися в німецьке суспільство, передає NEWSru.com.

На даний момент надруковано 10 тис. копій, які призначаються для розповсюдження серед мігрантів у реєстраційних центрах для біженців, що прибувають до Німеччини у пошуках притулку з країн Близького Сходу та Африки. У цілому, в Німеччині цього року очікується до 800 тисяч біженців – майже 1% населення. У зв’язку з цим багато жителів країни стурбовані питанням інтеграції мігрантів у німецьке суспільство, заявив віце-канцлер Німеччини, голова лівоцентристських соціал-демократів Зіґмар Ґабріель. За його словами влада Німеччини готова прийняти у себе біженців, але ті, в свою чергу, повинні докласти зусиль для інтеграції. «Люди, які приїжджають сюди, повинні не тільки вивчити німецьку мову, але також повинні дізнатися правила співіснування в німецькому суспільстві, – заявив він в інтерв’ю газеті Bild. – Я переконаний, що перші 20 статей нашої Конституції – це те, що формує нашу культуру».

За словами віце-канцлера, ніхто не примушує біженців відмовитися від своєї релігії або «змінити своє особисте життя»: «Але те, що важливо для нашої культури, принципи нашого демократичного суспільства поширюються на всіх». Зокрема, мігрантам доведеться прийняти такі принципи, як поділ церкви і держави, рівні права для чоловіків і жінок, права сексуальних меншин і свободу висловлювання думок. Також окремо буде роз’яснено про недопущення в Німеччині антисемітизму, додав політик.

Як відомо, потік біженців ринув до Європи з початку нинішнього року. В цілому, за цей час, за офіційною статистикою, на територію ЄС прибули понад півмільйона нелегальних мігрантів. Частина європейських країн у зв’язку з цим закрила свої національні кордони. Скупчення біженців на кордонах і в таборах часто призводить до бійок і зіткнень з місцевою поліцією. Навіть виникали тривожні чутки про те, що під виглядом біженців в ЄС проникають терористи, проте в Європі їх не підтвердили.

Нагадаємо, глави МВС Євросоюзу домовилися про розподіл 120 тисяч біженців. Пізніше стало відомо, що країни ЄС та інші виділять 1,8 мільярда доларів на допомогу мігрантам. Зокрема, Німеччина зобов’язалася виділити 100 млн. доларів.

Читайте: США беруть удар на себе: Америка прийме до 100 тисяч біженців (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ