17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак Boeing-777
17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак Boeing-777

У Держдумі Росії заявили, що винен у катастрофі малайзійського «Боїнґа» в Донецькій області «не той, хто збив», а Україна. Про це на засіданні робочої групи Держдуми РФ з правового аналізу законодавчих процедур іухвалених в Україні правових актів заявив завкафедрою міжнародного права МДІМВ Олександр Вилегжанін, пише Українська правда.

«Згадувалося про трибунал щодо катастрофи малазійського «Боїнґа», який намагається Україна сьогодні організувати. Очевидно, що на це потрібно вже сьогодні готувати деякий контрдокумент», – сказав він. «Ми вважаємо, норма міжнародного повітряного права, бо з точки зору стандартів ІКАО відповідальність за катастрофу літака несе не той, хто збив, а несе держава, яка здійснювала проводку цього літака», – додав він.

Він зазначив, що в даному випадку мова йде про диспетчерів, які «задавали висоту малазійського «Боїнґу» і маршрут, давали відповідні вказівки». Вилегжанін вважає, що потрібно підготувати такий документ, «щоби показати, що відповідальність за цю катастрофу не залежно  від того, хто збив цей малайзійський «Боїнґ», лежить конкретно на територіальному на той період суверені, який представлений в ІКАО». Він заявив, що «Донбас точно в ІКАО не представлений». Вилегжанін вважає, що таким чином можна сприяти «консолідації міжнародноправової позиції Росії».

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю підтримувані Росією терористи збили літак Boeing-777 компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно з доповіддю нідерландських експертів, малайзійський лайнер збили з території, контрольованої проросійськими терористами за допомогою ракети «земля-повітря».

29 липня Росія на засіданні Ради Безпеки ООН застосувала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування за фактом збиття літака Малайзійських авіаліній Boeing-777 рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей.

Читайте: Розслідування показало, хто причетний до транспортування «Бука», який збив МН17

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ