Професор Реннського університету і політолог Сесіль Весьє
Професор Реннського університету і політолог Сесіль Весьє

Професор Реннського університету і політолог Сесіль Весьє, автор книги «Мережі Кремля у Франції» в інтерв’ю Радіо Свобода наголосила, що корумпованість українських політиків заважає у боротьбі з впливом Росії в Україні.

На думку Весьє, рівень російського впливу на Україну протягом останнього часу знизився.

«Усі розуміють, що вплив є і що він може бути небезпечним під час війни. Але мені здається, що є ризик, пов’язаний із рівнем корупції в Україні. В Росії є гроші, їх там дуже багато. І поки в них є можливість підкупити когось, в них є можливість впливати, причому впливати для того, щоб руйнувати», – зауважила професор.

Коментуючи волонтерські проекти щодо стримування російської пропаганди (зокрема йдеться про InformNapalm і StopFake», вона зізналася, що раділа, коли дізналася про їх появу.

«Це – унікальний випадок, коли люди радянської культури пояснюють Заходу суть радянської пропаганди, яку вони знають зсередини. Тому це дуже важливо і дуже вдало, адже активісти цих проектів знаються на пропаганді і можуть пояснити, що підступного в сучасній російський пропаганді. Тому такі проекти корисні не тільки для України, але й для Заходу», – наголосила експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ