Лула да Сільва, Русеф
Да Сільву призначили на посаду за кілька днів після рекордних антиурядових демонстрацій

Бразилію знову сколихнули акції протесту після скандального призначення екс-президента Лули да Сільви головою адміністрації чинного президента країни Ділми Русеф, пише The Washington Post.

Його призначили на посаду за кілька днів після рекордних антиурядових демонстрацій, які закликають до відставки Русеф.

При цьому сам Да Сільва, колишній профспілковий вождь та екс-президент, котрий двічі обирався на найвищу посаду в державі від соціалістичної Партії трудящих, наразі є фігурантом розслідування в межах масштабного корупційного скандалу. Минулого вівторка Верховний суд Бразилії заслухав свідчення колишнього голови фракції Партії трудящих в Сенаті, з яких можна зробити висновок, що Русеф і Лула намагалися перешкодити розслідуванню.

4 березня його заарештували, а 10 березня йому пред’явили звинувачення у відмиванні коштів.

Призначення Сільви головою президентської адміністрації багатьма розглядається як спроба захистити його від слідства, оскільки кримінальні справи членів уряду та парламенту можуть розглядатися лише Верховним судом. При цьому розслідування проти Сільви ініційовано Сержіо Моро – федеральним суддею суду нижньої інстанції, який розкрутив корупційну справу концерну Petrobras.

Своєю чергою, Да Сільва може використовувати свій вплив аби не допустити імпічменту Русеф, вважають експерти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, минулого тижня мільйони бразильців вийшли на вулиці своїх міст з вимогою відставки чинного президента країни Ділми Русеф.

Очільницю держави критикують за найгірший економічний спад в країні за останні чверть століття та корупцію. Сама президент, яку у 2014 році переобрали на новий чотирирічний термін, наполягає, що не піде зі своєї посади.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ