Порошенко
Коли Україна «вибухне», лише Путін буде готовий збирати осколки, вважає американський експерт

Корупція може повернути Україну на орбіту російського впливу. Цю тезу висловив Джеймс Лайонс, адмірал ВМС США у відставці, старший військовий представник США в ООН, у своїй статті для The Washington Times.

«Коли прозахідний уряд України на чолі з нинішнім президентом Петром Порошенком прийшов до влади, українці сподівалися на справжні реформи, які вивели б їхню країну із зони впливу Москви і поклали би край кричущій корупції, якою характеризувався період перебування при владі його попередника», – пише автор публікації.

«На жаль, більш ніж через два роки після обрання Порошенка реальних реформ все ще не видно», – зауважує автор.

«Як висловився оглядач агентства Reuters, сьогодні в Україні з корупцією все настільки погано, що навіть принц Ніґерії був би збентежений. З бюджету України зникає понад 12 млрд. доларів на рік. У своєму останньому огляді світового хабарництва міжнародна організація у боротьбі з корупцією Transparency International помістила Україну на 142 місце з 174 країн за «Індексом сприйняття корупції» – нижче за такі країни, як Уґанда, Нікараґуа і Ніґерія.

«Найгірша ситуація з корупцією виникає в зоні взаємодії бізнес-олігархів і чиновників. Невелика група олігархів контролює 70% економіки України і за багато років захопила й корумпувала політичні та судові інститути країни. В результаті було створено «культуру безкарності», в якій політики, судді, прокурори і олігархи діють у таємній змові в корумпованій системі, де процвітають усі, крім простих громадян».

«Сам президент Порошенко є радше частиною проблеми, аніж частиною рішення. Західні уряди продовжують закликати його провести реформи, які вирвали б Україну з рук олігархів, очевидно, забуваючи, що він сам олігарх», – пише Лайонс.

«Сам Порошенко фігурує в «панамських документах»: він створив офшорні підставні компанії через сумнозвісну юридичну фірму Mossack Fonseca, щоби приховати свої активи. Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Ukraine, повідомив «Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності» (OCCRP), що це «конфлікт інтересів і очевидне порушення і Конституції, яка забороняє президенту вести підприємницьку діяльність, і законів про корупцію, які забороняють всім державним посадовцям провадити приватний бізнес», – йдеться в статті.

«Врешті-решт, дії Порошенка можуть дати результат, якого Захід боїться найбільше. Як заявила помічниця держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд у своїй доповіді в Сенаті, є реальний ризик того, що Україна «почне скочуватися назад і знову стане залежною державою». За словами журналіста Лева Голінкіна, «Україна перетворюється на паровий котел завбільшки як Техас і населенням 45 мільйонів людей у самому центрі Європи». Коли він вибухне, лише Владімір Путін буде готовий збирати осколки. Цього не можна допустити», – резюмує автор статті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ