УЄФА, Косово
Конгрес ФІФА в Мехіко має розглянути заявку Косова щодо вступу до федерації

УЄФА поповнилася 55-м членом організації. На сороковому засіданні конгресу союзу в Будапешті асоціація прийняла Федерацію футболу Косова до своїх лав. За відповідне рішення проголосували 28 членів УЄФА, повідомляють на сайті асоціації.

«Вітаю Косово зі вступом в УЄФА, тепер вони можуть приєднатися до ФІФА, це питання стоїть на порядку денному конгресу в Мехіко. ФІФА має свій статут, і комітет щодо статусу гравців за необхідності розгляне питання з гравцями та їх національностями. Але це завжди питання серця, за яку збірну їм грати», – заявив під час конгресу глава ФІФА Джанні Інфантіно.

Конгрес ФІФА в Мехіко, на якому, ймовірно, буде розглянута заявка Косова, пройде з 12 по 13 травня. На даний момент Федерація футболу Косова стала 55-м членом УЄФА. Глава FFK Фадель Вокр після голосування назвав його результат історичним.

«Це історичний день – ми приєднуємося до європейської футбольної сім’ї. Я виступаю від імені молодих гравців своєї країни, які давно чекали цього моменту. Я ще більш активно виступатиму за просування футбольних цінностей в нашому регіоні. Футбол допоможе нашим народам жити в мирі», – сказав він.

Як відомо, Косово проголосило незалежність в односторонньому порядку в лютому 2008 року. Суверенітет Косово визнали понад 110 країн світу, зокрема, США і більшість держав ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ