Костя Місюра
Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто

Вкотре гостренько так зазвучала тема мови. От серед навіть моїх друзів багато хто чудово володіє українською, але з якоїсь, імовірно, зазомбованості та кодування, продовжують тулити дописи та коментарі «совковим нарєчієм». «Ну, так от звикли», «так історично склалось», «та у нашій місцевості і т.д.».

Я сам добре, можливо, ще краще за українську, володію російською, втім, зробив над собою зусилля трішки і зараз насолоджуюсь тим, що я «у себе вдома». Це, як рідна хата, де знайомі з дитинства запахи дерева, трав, з присмаком диму, хліба і молока. Це моє, це рідне, це з глибини. Неквапно приберемся, вставимо нові, красиві вікна, усі зручності, сонячні батареї, автоматику, вентиляцію та опалення, прикрасимо тисячолітніми візерунками, не схожими ні на які інші. Та вже сьогодні зовсім по-іншому виглядають ті, хто не так давно пнулись старанно змавпованою з масковських каналів стулити «культурного, образованого чєловєка».

Це вже як «протягнуте» молоко, чи несвіжа, липка ковбаса: ще пнуться, але в тому вже щось натужне, фальшиве і не свіже. «Щі, порти, оскопясь…». Уже якесь геть далеке і чуже. Навіть для тих, хто це ще не «вдуплив».
Сьогодні, пару годин назад, спілкувався з одним чорним, родом з Ямайки. До речі, класний спеціаліст у своїй справі. Експерт, без перебільшення. Так от, на запитання, якою мовою говорили на Ямайці з самого початку, так і сказав: «Практично, усе населення Ямайки – це нащадки рабів. А раби ЗАВЖДИ говорять мовою своїх власників». Оце в саме «яблучко».

Як би не ставали «в позу», а «совкова» – це мова рабських душ і кому некомфортно без хазяїна.
Я зовсім не наполягаю на примусовому «обукраїненні» етнічних росіян. Для них то природне і рідне, нормальне і органічне. Але гидотне підлаштовування усяких «мєлкоросів» та «кахлів», як би воно не силилось… ну, видно це. Навіть не в першому поколінні. Практично завжди «пересолюють», бо це аматорська акторська гра. Та подивіться, хоча б на згадувану мною Наташу Влащенко.

Джерело: Kosta Misoura

БЕЗ КОМЕНТАРІВ