Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто
Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто

Одна з багатьох публічних бібліотек Торонто поблизу перехрестя Young i Bloor. П’ять поверхів плюс ще один напівпідвальний.

Я це знімав, стоячи на п’ятому поверсі. Хто завгодно може зайти, сісти за один з незліченних столів, почитати. Чи замовити одну з багатьох засклених ізольованих кабінок (на четвертому повeрсі ліворуч) для групових дискусій, занять або зустрічей. Отримати комп’ютер з інтернетом на 30 хвилин і ще багато чого.

Завжди людно. Прямо у холі на маленькій сцені часто виступають артисти, співаки. Відбуваються зустрічі з різними творчими, відомими чи просто цікавими людьми. Бібліотека збудована та утримується здебільшого коштом приватних внесків.

Бути справді багатим у Канаді зовсім не означає — тулити палаци по всьому світу та вдавати з себе напівбога. Тут заведено, що найбагатші почуваються тими — хто відповідає за стан, у якому перебуває народ.

Коштом багатих сімей будують і обладнують лікарні, музеї, галереї та ще чимало чого. Ну, а хто не бажає — у суспільства та держави є засоби, щоби переконати їх це робити.

Наша знайома вийшла заміж за середньої руки «еліту». І от вона вже змушена працювати волонтером на якихось заходах. Її чоловік їздить за кордон у справах міста та держави власним коштом. Її син їздив у відрядження до Афганістану, коли там були канадські війська. Вчив англійської афганців.  Міг не їхати, але це — обов’язок, якщо ти виходиш на певний рівень у суспільстві.

А тепер порівняйте.

«Власним коштом бібліотеку» в Києві. Як оця. Можете уявити? Чи обладнання у лікарню мільйонів на десять? Хіба напхати аж по найменших селах ларьки зі своїми канхветами та красти з людської комори, як пацюки.

Торонто бібліотека

БЕЗ КОМЕНТАРІВ