Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто
Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто

Колись давно ми проходили у школі російську літературу і там «Что дєлать?». Я вже й не пам’ятаю, чиє це і, тим паче, про що. «Проходили» і пройшли.

Як Іван Семесюк має чуйку до того, що відбуватиметься у мистецтві, забігаючи наперед, так і мені бачиться, хоч і не все, але дещо. Відвідуючи Україну, я з сумом і щемом у душі споглядав з вікна автівки покинуті, ще зовсім недавно заможні, села, б’ючись головою об стелю і стіни на залишках доріг. 
Колгоспи геть убили у селянах почуття землі, її хазяїна і власника. Та й не тільки колгоспи, на жаль. Бо земля не пустує, хтось (невідомо, хто) ті поля обробляє, щось там сіють, збирають, звідкись наповзає техніка, але те все якесь темне, з якимось криміналом, мафією, заквашене на чомусь темному і страшному. 
Так не буде завжди.

На землю повернеться Хазяїн. Бачу це по тому, що відбувається у Канаді. Молоді сім’ї, не скажу, що масово, але досить помітно, повертаються до землі. Життя у містах вимагає від людини надлюдського напруження, стреси добивають здоров’я та психіку і багато хто просто хоче втекти з цього божевілля. Один з варіантів – повернутись у село. Притому, переселяються городяни у кількох поколіннях, починаючи з нуля у повному розумінні.

Фермерство не дає великих грошей, але має купу позитивних факторів. У недалекому майбутньому, упевнений, почнеться відродження сіл, як би це не звучало зараз безглуздо та утопічно. Люди почнуть залишити міста, як це вже давно відбувається у розвинутих країнах. І з’являться дуже цікаві форми життя людей у якихось комунах, чи спільнотах. Це не будуть чисто аграрії, а будуть аграопромислові та дрібно чи середньобізнесові конгломерати. Виживуть ті, хто придумає найефективніші форми, ті, хто зуміє перебороти жлобство, ті, які базуються на довірі та порядності. Без втучання ззовні, без «руководящей лінії» відбудеться природне поєднання характера українця, як власника «садочок, ставочок, млиночкок…» і необходності колективного співіснування та виживання. 
Правда, цьому всьому мають передувати сейозні потрясіння.

Джерело: Kosta Misoura

БЕЗ КОМЕНТАРІВ