Нинішня популяція домашніх котів знаходиться в напівдикому стані
Нинішня популяція домашніх котів знаходиться в напівдикому стані

Британський біолог Джон Бредшоу, який останні 30 років вивчав поведінку кішок, стверджує, що домашні кішки вважають своїх господарів «великими неворожими кішками». У своїй книзі «Cat Sense» Бредшоу пояснив, чому тварини поводять себе певним чином у стосунках із людьми, пише cikave.org.

Він стверджує, що на відміну від собак, котів ніколи не вирощували для якоїсь певної функції, і вони досі  залишаються дикими тваринами, які покладаються на свою природну соціальну поведінку.

Бредшоу пише, що нинішня популяція домашніх котів перебуває в напівдикому стані, оскільки близько 85% спаровувань між тваринами організовано ними самими. У результаті вусані ставляться до людей так, як ставилися б до інших кішок, а саме до своєї матері.

Найміцнішим зв’язком у котів є зв’язок між матір’ю та кошенятами. Коли котик топче своїх господарів лапками, він відтворює дії кошенят, які стимулюють вироблення грудного молока у своєї матері. Крім того, коли вусані труться об ноги господарів, щоб ті погладили їх по голові, вони ставляться до господарів, як до інших неворожих кішок.

Домашні коти, незалежно від породи, відносяться до виду Felis catus, у якого склалися давні стосунки з людиною. Вважається, що кішки вперше були одомашнені в Давньому Єгипті близько 4 000 років тому, але останні дослідження вказують на те, що це сталося набагато раніше в Китаї 5 300 років тому.

Читайте: Мережу підкорює дружба котів із равликом

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ