Гаврилюк
Гаврилюк – перший із депутатів подав електронну декларацію

Станом на 4 жовтня з усіх депутатів Верховної Ради електронну декларацію за 2015 рік подав лише представник фракції «Народний фронт» Михайло Гаврилюк. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

Крім того, за його словами, таку декларацію подали двоє з чотирьох членів Національного агентства з протидії корупції (яке опікується цими деклараціями), близько 10 з 300 детективів НАБУ і жоден представник уряду.

Загалом, за його словами, наразі заповнено близько 1600 декларацій за минулий рік.

«Залишилось трохи більше 3 тижнів до дедлайну із заповнення декларацій. Саме заповнення декларації займає не один день», – додав Петухов.

Він також розповів про саботаж системи електронного декларування з боку різних посадовців.

«На одному із комітетів ВРУ мене за це декларування вичитували дві дуже впливові депутатки. Впливовий бюрократ в Брюсселі мені сказав, що на систему йому скаржився один з голів комітету ВРУ. У парламенті кожного дня нові законопроекти, які «покращують» систему. Не здивуюся, якщо ближче до кінця жовтня будуть спроби повалити веб-сайт НАЗК», – написав він.

Петухов додав, що досі не розв’язана проблема із заповненням декларацій послами України, оскільки за кордоном вони не можуть отримати необхідний для цього цифровий підпис.

Заступник міністра нагадав, що створення системи електронного декларування є умовою отримання Україною безвізового режиму з ЄС, умовою співпраці з МВФ та є зобов’язанням, що його взяла на себе Україна на Лондонському Антикорупційному саміті.

За його словами, якщо до 30 жовтня систему «завалять, засекретять чи проігнорують», існуватиме висока ймовірність відкладення безвізового режиму, а також припинення фінансування МВФ і втрати кредитів у розмірі 1,6 млрд, цього року і 5,4 млрд. наступного.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції БПП Ігор Гринів запропонував внести зміни до закону про запобігання корупції та закрити відомості з декларацій для загального користування.

Така ініціатива викликала резонанс у суспільстві. 3 жовтня, активісти провели під стінами Ради пікет з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі. Після цього Гринів погодився відкликати законопроект.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела державну експертизу та видала Атестат відповідності КСЗІ для забезпечення легітимного функціювання реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року.

Водночас, у перший день роботи система електронного декларування доходів чиновників не дозволяла подати декларацію. До неї внесли низку змін і виправлень, які, зокрема, стосувалися взаємодії системи е-декларування з бібліотеками електронних ключів. Усі подані до 15 серпня декларації необхідно подати заново.

4 вересня у сертифікованій системі електронного декларування доходів чиновників з’явилися перші декларації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ