на Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними,
На Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив з доповіддю, що стосується питань освіти, науки і культури у світі. Він розповів, що, згідно з даними всесвітньої організації, на Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними, передає BBC-Росія.

За підрахунками фахівців, виходить, що кожен десятий житель планети не вміє ані писати, ані читати. Генсек ООН зазначив, що дві третини загальної кількості неписьменних (тобто 500 млн. осіб) – це жінки. Близько 250 млн. дітей шкільного віку не навчені основам грамотності, 124 млн. дітей та підлітків не відвідують заняття», – йдеться в посланні Генсека ООН, що було озвучене в Міжнародний день грамотності. Пан Гі Мун закликав уряди та бізнес об’єднати зусилля і домогтися, щоби загальна грамотність в майбутньому стала реальністю.

У 2002 році представники ЮНЕСКО робили схожу доповідь, заявивши, що лише 80% жителів Землі старше 15 років уміють читати і писати, незважаючи на постійний прогрес у подоланні неписьменності. При цьому частка неписьменних у населенні планети з 1995 до 2000 року знизилася на 10 млн. осіб. Також експерти робили невтішні прогнози, говорячи про те, що близько 30 країн світу навряд чи зможуть досягти навіть 30-відсоткового рівня грамотності до 2015 року, серед них були навіть такі порівняно великі та досить прогресивні країни, як Єгипет, Індія, Словенія, Об’єднані Арабські Емірати тощо.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ