Кожен десятий житель планети не вміє ані писати, ані читати, – ООН

на Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними,
На Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун виступив з доповіддю, що стосується питань освіти, науки і культури у світі. Він розповів, що, згідно з даними всесвітньої організації, на Землі понад 750 мільйонів дорослих людей залишаються неписьменними, передає BBC-Росія.

За підрахунками фахівців, виходить, що кожен десятий житель планети не вміє ані писати, ані читати. Генсек ООН зазначив, що дві третини загальної кількості неписьменних (тобто 500 млн. осіб) – це жінки. Близько 250 млн. дітей шкільного віку не навчені основам грамотності, 124 млн. дітей та підлітків не відвідують заняття», – йдеться в посланні Генсека ООН, що було озвучене в Міжнародний день грамотності. Пан Гі Мун закликав уряди та бізнес об’єднати зусилля і домогтися, щоби загальна грамотність в майбутньому стала реальністю.

У 2002 році представники ЮНЕСКО робили схожу доповідь, заявивши, що лише 80% жителів Землі старше 15 років уміють читати і писати, незважаючи на постійний прогрес у подоланні неписьменності. При цьому частка неписьменних у населенні планети з 1995 до 2000 року знизилася на 10 млн. осіб. Також експерти робили невтішні прогнози, говорячи про те, що близько 30 країн світу навряд чи зможуть досягти навіть 30-відсоткового рівня грамотності до 2015 року, серед них були навіть такі порівняно великі та досить прогресивні країни, як Єгипет, Індія, Словенія, Об’єднані Арабські Емірати тощо.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ