Чиновники
Масштабна хвиля скорочень зменшить армію чиновників

На чиновників чекає нова масштабна хвиля скорочень: за словами глави Нацагентства з держслужби Костянтина Ващенка, до кінця року їх стане менше майже на 54 тис. осіб з понад 285 тис. Тобто збираються звільнити 20% службовців, або кожного п’ятого, пише Сегодня.

Проте, міністерства й відомства не дуже охоче розлучаються з працівниками: за даними джерел у Кабміні, на сьогодні звільнено лише 6% з тих, кого планували скоротити. Особливо повільно йде скорочення штатів у регіонах. За словами експертів, причина гальмування реформи – побоювання чиновників на місцях залишитися без роботи.

«Реформі всіляко чинять опір як керівницство (скорочують лише вакантні посади), так і співробітники (тягнуть час, йдучи на лікарняний, декрет тощо), бо в глибинці чиновнику знайти нову роботу складно. Але якщо натиснуть згори, процес піде швидше», – вважає президент Украналітцентру Олександр Охріменко.

А голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський впевнений: скорочення чиновників не позначиться на якості надання послуг державними органами, бо багато функцій в установах дублюються: «Потрібно проаналізувати роботу відомств і залишити тільки ключові напрями в роботі. І чиновники, навіть при оптимізації, зможуть працювати якісно. Реформа дозволить підняти зарплати решті з 2-4 до 4-6 тис. грн. Черг у відомствах не буде: активно впроваджуються електронні реєстри, видача довідок онлайн та інші послуги».

Нагадаємо, в лютому прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що в Україні зараз актуальне питання повної кадрової зміни всіх територіальних органів державної влади задля ефективного впровадження реформ. А Президент України Петро Порошенко виступає за необхідність скорочення службовців і витрат на всіх щаблях державного сектора.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ