Russian President Vladimir Putin translates a question from a journalist for German Chancellor Angela Merkel during a news conference following their tour through the Hanover Messe on the first day of the industrial trade fair, in Hanover April 8, 2013. Russia is the partner country of the Hanover fair 2013, which runs from April 8 -12. REUTERS/Fabrizio Bensch (GERMANY - Tags: POLITICS BUSINESS) - RTXYDA2
19% німців вважають Меркель «занадто доброзичливою до Росії»

Колись хороші політичні відносини між Заходом та Росією серйозно зіпсувались з 2013 року, причому імідж РФ постраждав не лише в очах високопосадовців та політіків. Все більше критики лунає і від громадян Німеччини. Це підтверджує і нове дослідження німецького Фонду Бертельсмана щодо партнерства Німеччини з Путінім. Результати опитування наводить німецький таблоїд Bild.

Так, велика частина німців, згідно з дослідженням, не вважають «Росію Путіна надійнім міжнароднім партнером». Якщо 2012 року число німців, які не довіряють Путіну, за даними ARD-Deutschlandtrend, складало 42%, то цього року показник зріс до 64%.

Водночас, кожен четвертий опитаний німець ставиться до Росії позитивно. Причому частка людей, які вважають Путіна надійнім партнером, вище на сході Німеччини (37%), ніж в західній частині країни (25%).

Також 66% німецьких громадян виступають категорично проти російської військової операції в Сирії.

В якості головної причини зміни ставлення німців до Росії експерти Фонду Бертельсмана називають «поведінку країни на міжнародній арені», а саме – «рішення Путіна піти на радикальну конфронтацію із Заходом».

За налагодження більш тісної співпраці з Росією в усіх галузях висловилися 33% німців. У свою чергу, 31% опитаних не бачать «жодної необхідності» у цьому. За даними Фонду Бертельсмана, такого високого показника раніше не було ніколи.

Такоже з’ясувалося, что 44% німців підтримують курс канцлера Анґели Меркель в російсько-українському конфлікті, причому 19% німців вважають її «занадто доброзичливою до Росії». 25% респондентів, навпаки, хотіли б бачити «більш м’який курс».

Що стосується антиросійських санкцій, то за їх збереження на нинішньому рівні або посилення висловлюються 46% и 16% німців відповідно проти 27% прихильників їх ослаблення.

В цілому, російське брязкання зброєю в сирійському конфлікті й вторгнення в Україну привели, як резюмує Bild, до того, що 38% громадян Німеччини бачать військову загрозу в путінській Росії, що «є жахливим показником для країни, яку ще кілька років тому вважали партнером ФРН».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ