АТО
Кожен третій солдат після АТО потребуватиме психологічної допомоги

Щонайменше третині демобілізованих бійців АТО на Донбасі потрібна буде активна психологічна допомога. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий психолог, який працює на передовій, Андрій Козінчук.

«Виходячи зі світової практики, 30% демобілізованих бійців потрібна активна психологічна допомога, 50-60% – пасивна і 100% необхідна діагностика. У нас це необов’язково, можна відмовитися. Але, наприклад, у Данії психологічна діагностика після війни – це не вибір, це обов’язок, в США та Ізраїлі теж», – наголосив Козінчук.

Серед тих людей, які нині воюють на Донбасі, є приблизно 2% «людей війни». Від інших людей вони вирізняються тим, що їм некомфортно у мирний час. А тому їхній потенціал після закінчення бойових дій потрібно використати на користь держави – скажімо, зробити їх військовими інструкторами, додав Андрій Козінчук.

«Є таке поняття, як «людина війни». Таких приблизно 2%. Йому досить дискомфортно в мирний час. Коли війна закінчується, він розуміє, що він «солдат удачі». Він півроку подумає, поп’є, потім поїде за кордон воювати. Ми могли б використовувати таких людей в якості інструкторів. Це цінні кадри, ресурс, який ми отримали за дуже високу ціну, їх не можна відпускати», – сказав Козінчук.

До слова, що українські військовослужбовці, які в рамках ротації повертаються із зони проведення АТО на сході країни, обов’язково проходять психологічне консультування і тестування. Крім того, найближчим часом у Києві запрацює робоча група у складі американських та українських психологів, які навчать волонтерів допомагати бійцям долати поствоєнний синдром.

Читайте: Незвичайна реабілітація: собаки, коні та бджоли повертають бійців АТО до нормального життя

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ