Кожному третьому бійцю АТО потрібна активна психологічна допомога

АТО
Кожен третій солдат після АТО потребуватиме психологічної допомоги

Щонайменше третині демобілізованих бійців АТО на Донбасі потрібна буде активна психологічна допомога. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий психолог, який працює на передовій, Андрій Козінчук.

«Виходячи зі світової практики, 30% демобілізованих бійців потрібна активна психологічна допомога, 50-60% – пасивна і 100% необхідна діагностика. У нас це необов’язково, можна відмовитися. Але, наприклад, у Данії психологічна діагностика після війни – це не вибір, це обов’язок, в США та Ізраїлі теж», – наголосив Козінчук.

Серед тих людей, які нині воюють на Донбасі, є приблизно 2% «людей війни». Від інших людей вони вирізняються тим, що їм некомфортно у мирний час. А тому їхній потенціал після закінчення бойових дій потрібно використати на користь держави – скажімо, зробити їх військовими інструкторами, додав Андрій Козінчук.

«Є таке поняття, як «людина війни». Таких приблизно 2%. Йому досить дискомфортно в мирний час. Коли війна закінчується, він розуміє, що він «солдат удачі». Він півроку подумає, поп’є, потім поїде за кордон воювати. Ми могли б використовувати таких людей в якості інструкторів. Це цінні кадри, ресурс, який ми отримали за дуже високу ціну, їх не можна відпускати», – сказав Козінчук.

До слова, що українські військовослужбовці, які в рамках ротації повертаються із зони проведення АТО на сході країни, обов’язково проходять психологічне консультування і тестування. Крім того, найближчим часом у Києві запрацює робоча група у складі американських та українських психологів, які навчать волонтерів допомагати бійцям долати поствоєнний синдром.

Читайте: Незвичайна реабілітація: собаки, коні та бджоли повертають бійців АТО до нормального життя

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ