лікарня
МОЗ різко скоротив кількість ліжок у лікарнях

Лише 60 українців на 10 тисяч населення можуть розраховувати на стаціонар у разі хвороби, адже набрав чинності наказ МОЗ про скорочення ліжко-місць у лікарнях. Про це йдеться у відповідному документі на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Міністерство дає підрозділам з питань охорони здоров’я місцевих адміністрацій місяць на те, аби  затвердити детальні плани оптимізації протягом 2016 року ліжкового фонду у лікарнях.

«Структурним підрозділам надається можливість самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів», – наголошують у МОЗ.

При цьому в міністерстві наголосили, що постановою Кабміну встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більш ніж 60 ліжок на 10 тисяч людей.

У міністерстві вказали, що за даними ВООЗ, у ЄС у розрахунку на 10 тис. населення цей показник становить 52,8 ліжок Найвищі показники є у Білорусії та Росії – 110,5 та 81,8 відповідно. Найнижчі у Грузії та Швеції – 25,9. В Україні цей показник сягає 87,9 (дані ВООЗ 2013 рік).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ