Verkhovna Rada deputy Valentyn Nalyvaichenko
Наливайченко має елітну нерухомість, яка взялась невідомо звідки

Програма Схеми провела власне розслідування відносно екс-голови СБУ Валентина Наливайченка. З’ясувалося, що протягом останніх років його дружина Олена отримала у подарунок земельні ділянки та елітну квартиру, а сам він працював у компанії доньки, яка вигравала державні тендери.

Як виявили журналісти, у 2010 році Олена Наливайченко отримала у подарунок квартиру площею майже в 400 квадратних метрів у столичному елітному комплексі «Альпійський», де вартість одного квадрату становить близько 3 тисяч доларів. Таким чином, вартість подарованої квартири становить понад мільйон доларів. Журналістам не вдалося виявити, хто саме зробив цей подарунок.

Крім того, у 2015 році донька Наливайченка Ольга в один день отримала у подарунок 4 земельні ділянки, ще одну отримала його дружина. Загальна площа подарунків – понад 2 га. Цю землю Наливайченкам подарували батьки дружини екс-голови СБУ. Самі вони отримали ділянки ще за часів Ющенка, коли Наливайченко вперше очолив це силове відомство. При цьому, як показало розслідування, ділянку розміром у 2 га, яку отримав тесть, оцінили за значно нижчою ціною – лише у 24 625 грн. Крім того, йому в обхід закону вдалося отримати дві ділянки з одним цільовим призначенням. Також при даруванні вдалося уникнути державного податку розміром в 5%. Сам Наливайченко запевнив, що ані він, ані члени його родини, жодні подарунки від сторонніх людей у вигляді нерухомості не отримували.

Також журналісти з’ясували, що у 2008 році донька екс-глави СБУ Олена разом з його другом Сергієм Носенком заснувала компанію «Смайл Холдинг Україна». Спершу Наливайченко заперечував цей факт, але потім визнав його. У 2010 році сам екс-глава СБУ влаштувався туди на роботу. Як він стверджує – консультантом з іноземних інвестицій в Україну. У 2011 компанію переписали на британську Smile Hold Limited, яка, у свою чергу, належить офшору з Белізу з невідомим власником. І Носенко, і Наливайченко стверджують, що не мають жодного відношення до цієї компанії. Втім, сам Наливайченко продовжив працювати у ній і після зміни власника.

При цьому дочірні компанії «Смайл Трейдинг» і «Смайл Сервіс» вигравали багатомільйонні тендери у дочірніх компаній «Нафтогазу» як до, так і після зміни власності. Загалом протягом 2010-2012 років сума цих тендерів склала близько 60 млн гривень. Наливайченко, у свою чергу, стверджує, що не знав, що компанія належить офшорам. Наразі він активно критикує присутність офшорів в українській економіці, стверджуючи, що це її сильно підриває.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у червні Верховна Рада ухвалила рішення звільнити главу СБУ Валентина Наливайченка. Подання про його звільнення підписав Президент України Петро Порошенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ