Кравчук
Кравчук про ядерну зброю: «Не було жодної змоги її утримувати»

Перший Президент України Леонід Кравчук наполягає, що в України не було жодної можливості утримувати ядерну зброю, тому її довелося віддати. Про це він заявив в інтерв’ю газеті Голос України.

«А як би її утримували? У 1997 році припинявся термін життя боєголовок. Тобто, за законами фізики, потрібно було боєголовки замінити. 165 ядерних ракет. Кожна ракета мала не одну боєголовку. Ми боєголовок не виготовляли – всі вони були вироблені в Росії, під Нижнім Новгородом. І от якби не здали ці боєголовки – і вже б у 1997 році в нас їх ніхто б не прийняв. Вони стали б небезпечними», – запевнив він.

За словами Кравчука, розчленування боєголовок, у яких вийшов термін дії, є складним процесом, а налагодження виготовлення боєголовок в Україні коштувало би 80 млрд доларів: «У нас на рахунку не було нічого. Хіба нам дали б кредити на виготовлення боєголовок? Це ж божевілля». За його словами, це була чужа ядерна зброя на території України, до того ж націлена на США, через що Україна зазнавала міжнародного тиску. «Тому всі корені питання не в тому, що ми були такі недолугі, що просто віддали ядерну зброю. Ми не могли нею управляти», – підсумував він.

Як відомо, 1994 року було підписано Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум). Країнами-гарантами безпеки України підписалися США, Росія та Велика Британія.

11 березня 2014 року Верховна Рада звернулася до США й Великої Британії з проханням застосувати економічні та військові засоби для гарантування безпеки й територіальної цілісності України.

Читайте: Росія не питатиме дозволу Києва на розміщення в Криму ядерної зброї

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ