борг
МВФ може призупинити фінансову підтримку України

Міжнародний валютний фонд може призупинити програму фінансування України, якщо парламентський комітет з питань податкової та митної політики внесе до парламенту свій проект податкової реформи. Про це повідомила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна за підсумками зустрічі з постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше, пише Економічна правда.

За її словами, Ваше скептично поставився до проекту податкової реформи, розробленого депутатами. «Ваше сказав, що на початку листопада приїжджають представники економічного блоку місії й вони готові з нами сісти за розрахунки», – зазначила вона. Ваше сказав, що якщо ми зареєструємо законопроект зараз, він зробить заяву про те, що місія МВФ не підтримує нашу реформу. Це матиме негативний результат для країн-донорів України, які прислухаються до їхньої думки».

За словами Южаніної, для того, щоб прибрати привід для можливих спекуляцій на тему, що напрацьований комітетом та експертами проект реформи – це політичний маневр напередодні виборів, вирішено зареєструвати законопроект в понеділок.

“Я думаю, це призведе до того, що ми сядемо з Наталією Яресько за стіл переговорів і будемо шукати компроміси. Про які компроміси мова? Наприклад, всі розуміють, що зниження податкового навантаження на фонд заробітної плати повинно відбутися саме зараз, з 1 січня 2016 року”, – зазначила Южаніна.

За словами експерта, якщо на скасування пільгового режиму оподаткування ПДВ для аграріїв і заміну цієї пільги дотаціями з бюджету буде потрібно більше часу, зокрема, для того, щоби подивитися, чи залишилися які-небудь корупційні схеми з ПДВ, депутати готові обговорити це. «І якщо нам потрібен час на те, щоби підійти до зниження ставки ПДВ з 1 липня, або з 1 жовтня 2016 року, або з січня 2017 року – парламентарії готові розглядати і ці варіанти», – сказала Южаніна. Вона також зазначила, що одне з основних питань з боку МВФ стосувалося компенсаторів.

Згідно з розрахунками Міністерства фінансів, напрацьована депутатами та експертами модель податкової реформи призведе до втрат бюджету в розмірі 207 млрд. гривень.

Як відомо, 11 березня поточного року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом 17,5 млрд. доларів терміном на 4 роки. Перший транш за новою програмою в обсязі 5 млрд. дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд. дол. – 4 серпня. З 22 вересня в Україні працює чергова місія МВФ. Представники Фонду вже відзначили позитивні зміни в економіці України, проте, за їхніми словами, перше півріччя показало більше падіння, ніж очікувалося. І тому місія переглянула прогноз падіння економіки України за 2015 року до «мінус» 11% падіння ВВП проти раніше виданих «мінус» 9%.

Водночас, зростання на 2% можливе вже в 2016 році – з ростом споживання, впевненості інвесторів, поліпшення показників експорту та лібералізації банківської системи. При цьому раніше міністр фінансів України Яресько заявляла, що за підсумками роботи місії уряд очікує, що Україна успішно отримає черговий, третій, транш кредиту МВФ, який буде спрямовано у золотовалютні резерви Національного банку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ