Fitch знизило рейтинг Британії через Brexit
Fitch знизило рейтинг Британії через Brexit

Міжнародне рейтингове агентство Fitch оголосило про зниження рейтингу Великої Британії з АА+ до АА з негативним прогнозом, передають Ведомости.

Раніше про зниження вищого кредитного рейтингу королівства оголосило агентство Standard & Poor’s – з ААА до АА. Обидва рішення прямо погоджуються з наслідками Brexit.

«Fitch вважає, що невизначеність, яка стане наслідком референдуму, викличе різке уповільнення короткострокового зростання ВВП, оскільки представники бізнесу відкладуть інвестиції та займуть вичікувальну позицію щодо нормативно-правової ситуації» у Британії», – наголошується у повідомленні агентства.

Воно також погіршило прогноз щодо зростання ВВП Великої Британії в 2016 році з 1,9 до 1,6%, а також з 2 до 0,9% у 2017-2018 рр.

У середньостроковій перспективі Fitch також прогнозує сповільнення зростання через менш сприятливі умови експорту в ЄС, скорочення прямих іноземних інвестицій та коригування вартості фунта. При цьому «ступінь середньострокового економічного шоку» багато  чому залежатиме від умов майбутньої торгової угоди між Британією та ЄС, зазначає агентство.

Тим часом прем’єр-міністр країни Девід Кемерон заявив, що повторного референдуму щодо членства острівної держави в ЄС не буде. Також  він закликав депутатів не блокувати вихід королівства з ЄС – адже за це проголосувала більшість британців.

Євросоюз закликає Лондон не баритися і якнайшвидше запровадити у дію 50 статтю Лісабонської угоди – основного нормативного документа Європейського Союзу, яка передбачає процедуру виходу з ЄС.

Як саме виглядатиме процедура виходу з Євросоюзу, вирішуватиме спеціальна урядова комісія у Лондоні. А новий прем’єр-міністр буде відповідальним за її впровадження у дію в межах 50-тої статті.

Водночас британці намагаються адаптуватися до нових реалій. Британський фунт продовжує падіння. Разом з ним і світові фондові ринки. Нестабільна і політична ситуація. Подали у відставку кілька міністрів тіньового уряду із опозиційної Лейбористської партії. Свого лідера Джеремі Корбіна вони звинувачують у провалі кампанії проти виходу з Євросоюзу. Тисячі британців, прагнучи залишитися у ЄС, масово подають заявки на отримання громадянства Ірландії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ