кредит
Кредитори хочуть переглянути умови реструктуризації боргу України

Власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленості про реструктуризацію українського боргу. Про це пише Bloomberg.

Видання зазначає, що група кредиторів, які давали короткострокові позики Україні вважають угоду невигідною. Невдоволення викликав порядок розподілу спеціально випущених цінних паперів, які видаються кредиторам в обмін на списання 20% боргу і відстрочку погашення боргу. Кредитори заявили, що порядок розподілу цінних паперів, ущемляє інтереси власників облігацій, термін погашення яких настає в 2015 році. «Передбачалося, що всі власники євробондів отримають однакові пакети нових паперів», – наголошується в листі юридичної фірми Shearman & Sterling, яка представляє групу утримувачів облігацій.

«Наші клієнти вважають такий підхід несправедливим, оскільки для облігацій з погашенням в 2015 році відстрочка може скласти понад вісім років, в той час як для бондів, термін погашення яких настає в 2023 році, вона складе півроку», – йдеться в листі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, комітет приватних кредиторів України погодився списати Україні 20% боргу та відстрочити виплату решти боргу на чотири роки.

Нагадаємо, економічний експерт Олег Устенко дав оцінку угоди про рестуктуризацію боргу між Україною та міжнародними кредиторами. Зокрема, він розповів, що у разі, якщо рівень зростання ВВП України перевищуватиме 4% у період з 2021 по 2040 рр., з кожного наступного відсотка зростання Україна сплачуватиме кредиторам близько 40%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ