У Німеччині зафіксували масштабне використання російської пропаганди для кампанії з дезінформації

За даними німецьких чиновників, Кремль намагається вплинути на вибори, що пройдуть в країні восени цього року. У зв’язку з цим в Німеччині почалось розслідування безпрецедентного поширення псевдоновин, повідомляє The Guardian.

Влада Німеччини заявила, що Берлін розглядає можливість створення окремої групи в урядовій прес-службі, яка б конкретно оцінювала і реагувала на поширення подібної інформації.

Федеральна служба захисту конституції Німеччини підтвердила, що під час кібератаки в грудні минулого року проти Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) використовували ту саму «інфраструктуру», що і під час зламу серверів німецького парламенту в 2015 році, який приписують групі російських хакерів APT28.

У федеральній службі зазначили, що в минулому місяці зафіксували «величезне використання фінансових ресурсів» та розгортання широкого спектру інструментів російської пропаганди для проведення кампанії з дезінформації, спрямованої на дестабілізацію уряду Німеччини.

Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що ФРН використовуватиме всі можливі засоби, щоби розслідувати поширення фейкових новин в Інтернеті, заявивши, що найкращою відповіддю буде більша прозорість.

«Ми маємо справу з феноменом такого розмаху, якого ми не бачили раніше», – сказав він.

У свою чергу, Росія заперечує участь в кібервійні проти західних урядів та установ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, уряд Чехії також вирішив серйозно боротися із російською пропагандою. При уряді країни створять управління з боротьби із фейковими новинами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ