Башар Асад
У Росії говорять про відставку сирійського президента Башара Асада

Кремль готовий «злити» Башара Асада. У Росії заговорили про відставку сирійського президента. Втім, наразі ці розмови ведуть лише приватно. Про офіційні заяви поки не йдеться. Водночас, у Москві вже навіть підготували список потенційних наступників Асада. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на високопоставлені джерела у дипломатичних колах.

«Росіяни у приватних розмовах кажуть, що вони погодяться на відставку Асада за підсумками перехідного періоду. Але поки вони не готові заявити про це привселюдно», – заявив один із співрозмовників агентства. Про це також розповіли й кілька західних чиновників. Дипломати наголошують, що хоча відмінності у поглядах Росії та Заходу на долю Асада існують, вони наразі зменшуються.

Москва у своїй готовності відмовитися від беззастережної підтримки сирійського президента просунулася значно далі від Ірану, який, як і раніше, наполягає на збереженні влади за Асадом. Джерела Reuters також повідомили, що Кремль уже підготував список можливих наступників Асада, однак деталі цього списку невідомі.

Нагадаємо, напередодні російський президент Володимир Путін проводив велику щорічну прес-конференцію. Відповідаючи на запитання журналістів щодо подальшої долі Асада, він заявив, що «тільки сирійський народ повинен визначити, хто повинен керувати і за якими стандартами, за якими правилами».

Тим часом на конференції представників сирійської опозиції, які 15 грудня 2015 року зібралися в Саудівській Аравії, противники Башара Асада вимагали його відставки на початку перехідного періоду і заявили про бажання будувати світську державу. Раніше учасники міжнародних переговорів щодо Сирії, які відбулися 14 листопада у Відні, домовилися провести вибори в Сирії за півтора року. Згідно з повідомленням, при цьому перехідний уряд має бути сформований протягом півроку, а в цей час буде готуватися нова Конституція країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ