milo-dzhukanovy-ch
У прокуратурі вважають, що вбити прем’єра мав стрілець «з далекої дистанції»

Проросійська опозиційна партія «Демократичний фронт» готувала вбивство  прем’єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича. Пр це заявив сам глава уряду в ефірі одного з місцевих телеканалів, повідомляє DW.

«Я розглядаю цю діяльність як участь у підготовці мого вбивства», – зазначив чорногорський прем’єр.

6 листопада прокуратура Чорногорії заявила, що до невдалої спроби державного перевороту 16 жовтня причетна група «російських націоналістів», які крім терактів, готували вбивство прем’єр-міністра Джукановича. У прокуратурі вважають, що вбити прем’єра мав стрілець «з далекої дистанції».

16 жовтня в столиці Чорногорії Подгориці затримали щонайменше 20 громадян Сербії за підозрою у підготовці до терактів, що мали бути скоєні під час парламентських виборів. За даними ЗМІ, за організацією ймовірних терактів стояли росіяни.

У свою чергу, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що Росія не причетна до спроби перевороту і замаху на прем’єр-міністра Чорногорії.

Варто зазначити, що прем’єр Джуканович також звинуватив Росію у фінансуванні кампанії проти приєднання Чорногорії до НАТО, яку проводила опозиція, яка, до слова, програла вибори.

Тоді Джуканович висловив упевненість в тому, що опозиція отримує фінансову підтримку з боку Росії. За його словами, Москва розцінює парламентські вибори, які пройшли 16 жовтня, як останній шанс покласти край зусиллям Балкан в інтеграції в НАТО і ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ