Вибори в ДНР
«Вибори» на окупованому Донбасі планують провести за власним «законодавством» у квітні

У Кремлі стартувала робота з підготовки та проведення незаконних місцевих «виборів» на окупованому Донбасі, яку координує радник Президента РФ Владіслав Сурков. Про це пише Апостроф.

20 січня в Луганську відбулася зустріч помічника російського президента Владіслава Суркова з ватажками «ДНР-ЛНР», під час якої сторони обговорили технічні моменти майбутніх місцевих виборів.

За наявною інформацією, показові «вибори» планують провести не за українським, а за власним «законодавством» не пізніше другої половини квітня.

Ближче до кінця січня в ЗМІ з’явилися і відповідні заяви ватажків «ЛНР-ДНР» про необхідність проведення своїх перегонів, без яких «неможливо вирішувати адміністративно-господарські та міжнародні питання».

У приватній бесіді співробітник громадської організації, яка займається моніторингом виборів на Кавказі, повідомив, що йому і низці його колег з Абхазії, Грузії та Вірменії систематично надходять пропозиції від російських дипломатів і проросійських організацій взяти участь у виборах на Донбасі в якості міжнародних спостерігачів.

При цьому російська сторона, за словами співрозмовника, гарантує безпеку і особисту охорону з числа «народної міліції», а за тижневе відрядження пропонується дуже велика фінансова винагорода.

Потенційних спостерігачів орієнтують, що «вибори» повинні відбутися в середині квітня. Найімовірніше, така підготовча робота з вербування міжнародних спостерігачів відбувається не лише в пострадянських країнах, але і в колі «друзів Путіна» в ЄС, а також в Африці й Азії. І ближче до названої дати такі факти стануть повсюдними, зазначає видання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ