Путін
У Кремлі побоюються хвилі громадської активності восени

У Росії регіональні адміністрації створюють структури з оперативного реагування на потенційні протести й відстеження громадянської активності. Про це повідомляє з посиланням на свої джерела «Независимая газета».

За словами російських експертів, хоча на даний момент рівень протестних настроїв у РФ перебуває на мінімумі, але продовження кризових явищ може швидко змінити ситуацію вже восени. Головним завданням даних структур є моніторинг протестної активності на стадіях її зародження. Повідомляється, що невдоволення, які з’являються, російська влада намагається одразу ж гасити: через прямі контакти з їх організаторами або через створення різного роду робочих груп тощо.

Як кажуть експерти, створення даних команд швидкого реагування на проблеми пов’язане з побоюваннями влади щодо того, що поточна протестна апатія скоро може закінчитися. Адже криза в Росії найсильніше вдарила саме по регіональним бюджетам, а у своїх бідах населення схильне звинувачувати, насамперед, найбільш близьких до них начальників. «У зв’язку з падінням економіки і рівня життя невдоволення населення може проявитися скрізь. Прогнозуються так звані трудові протести, пов’язані з невиплатою зарплат, скороченнями лікарів тощо. Потенційно вони швидко політизуються, тож, створення моніторингових структур, та ще й на чолі з силовиками, вказує, що влада до цього заздалегідь готується», – сказав співробітник дослідницької організації «Левада-Центр» Денис Волков.

Глава Політичної експертної групи Костянтин Калачов вважає, що в будь-якій обласній адміністрації РФ на даний момент розмірковують над варіантами реакції на протести і розробляють сценарії, як їх швидко нейтралізовувати. «У влади є і розуміння того, що Резервний фонд скоро закінчиться, а для ланцюгової реакції, здатної привести до масових протестів, може бути достатньо будь-якої незначної події. Ось і кинулися створювати штаби, щоби спробувати підготуватися заздалегідь», – заявив перший віце-президент Центру політичних технологій Алексєй Макаркін.

Зазначимо, у червні 2015 російські соціологи оприлюднили новий рекордний рейтинг президента РФ Владіміра Путіна: його діяльність схвалюють 89% росіян. У 2015 році рейтинг на рівні 86% фіксувався в лютому, квітні й травні. Також 86% було зафіксовано в червні 2014 року.

Читайте: Ходорковський: «Ера «вождя післяамериканського світу» закінчиться для Путіна 2019 року»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ