Влада РФ хоче перевірити, наскільки стійкий російський сегмент Інтернету
Влада РФ хоче перевірити, наскільки стійкий російський сегмент Інтернету

Мінкомзв’язку Росії розробило законопроект про державний контроль над проходженням Інтернет-трафіку на території РФ. Про це пишуть Ведомости.

Законопроект реалізує доручення президента РФ Владіміра Путіна за підсумками засідання Ради безпеки, що відбулося восени 2014 року. Рада обговорювала підсумки навчань щодо стійкості російського Інтернету і питання його автономної роботи: йшлося про мінімізацію ризиків для Рунету в разі його тимчасового відключення від зовнішнього світу при надзвичайних ситуаціях.

Відтак у законопроекті Мінкомзв’язку описані одразу кілька способів, які допоможуть органам державної влади стежити за маршрутами Інтернет-трафіку мережами зв’язку.

«По-перше, міністерство пропонує створити державну систему моніторингу використання ресурсів глобальної адресації і глобальних ідентифікаторів мережі інтернет (DNS та IP-адрес). Ця система також повинна відстежувати роботу критичних елементів інфраструктури Рунету. В рамках цієї системи буде створений реєстр адресов рунету. Також законопроект пропонує зробити закордонні канали зв’язку і точки обміну трафіком більш контрольованими», – йдеться у повідомленні.

При цьому організовувати міжнародні канали зв’язку зможуть тільки оператори, що мають ліцензію на транскордонну передачу даних. Джерело видання пояснює: зараз в Росії складно підрахувати кількість каналів зв’язку, які перетинають кордон, і серед них є сірі канали, не враховані профільними відомствами.

Зазначимо, президент Росії вважає, що Інтернет виник і розвивається як проект ЦРУ. Про це він заявив 24 квітня на засіданні медіафоруму в Санкт-Петербурзі, додавши, що Росії необхідно розміщувати сервери великих національних Інтернет-ресурсів і захищати інформацію, що зберігається там, а також за прикладом Китаю створити внутрішні пошукові системи і соціальні мережі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, господар Кремля вирішив ще ретельніше стежити за думками росіян. Звичайно, тотальний контроль запроваджується у рамках «боротьби з тероризмом». Зокрема, президент Путін підтримав ідею регламентування захисту особистих даних інтернет-користувачів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ