43905
«Чорноморнафтогаз» шукає корисні копалини в анексованих акваторіях

Росія знову порушує норми міжнародного морського права та продовжує здійснювати незаконну господарську діяльність в анексованих акваторіях Азовського і Чорного морів. Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар Олег Слободян, передає УНІАН.

«Так, в період з жовтня-листопада в акваторії Азовського моря в районі Арабатської затоки зафіксували проведення науково-дослідним водолазним судном «Дельфін», що належить підприємству самопроголошеної влади Криму «Чорноморнафтогаз», геологорозвідувальних робіт, а саме – дослідження морського дна і відбір проб ґрунту, метою цих заходів російської сторони є вивчення шельфу в цьому районі на предмет перспективи видобутку корисних копалин», – додав Слободян.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, щороку на шельфі Чорного моря «Державне унітарне підприємство «Черноморнефтегаз» видобуває 2 млрд. кубуметрів природного газу і постачає його до Криму. До слова, саме стільки споживає півострів протягом року.

Крім того про незаконну установку бурових платформ в українських водах прикордонники повідомляли вже неодноразово.

Міністерство юстиції та міністерство внутрішніх справ України готують позов проти Російської Федерації за незаконний видобуток копалин в українських територіальних водах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ