Москва допускає розрив дипвідносин із Києвом
Москва допускає розрив дипвідносин із Києвом

Росія може закрити російське диппредставництво в Україні та відкликати весь дипломатичний склад посольства у відповідь на події, що сталися в анексованому Криму 7 серпня. Про це пише російське видання Известия.

Джерело видання в російських зовнішньополітичних колах зазначило: «Президент Владімір Путін заявив, що Росія не залишить без відповіді події в Криму. Російський лідер звинуватив українську владу в переході до терору замість вирішення конфліктів мирним шляхом».

«Одним із можливих варіантів жорсткої відповіді може стати розрив дипломатичних відносин. У Москві цей варіант опрацьовують. Однак останнє слово залишається за главою держави, який ухвалюватиме рішення на основі зібраних даних», – сказав представник зовнішньополітичних кіл РФ.

Як відомо, зараз дипвідносини Росії та України перебувають на низькому рівні – кожну країну представляє тимчасовий повірений.

Після того як колишній посол Росії в Україні Міхаіл Зурабов був звільнений з посади, Москва запропонувала на цю посаду кандидатуру Міхаіла Бабича, який зараз є повпредом президента Росії в Приволзькому Федеральному окрузі.

Україна не дала згоди на цю кандидатуру.

А 10 серпня, як повідомляв Інформаційний Акцент, Федеральна служба безпеки РФ звинуватила Головне управління розвідки Міноборони України в підготовці терактів в Криму. В Міноборони назвали заяву ФСБ провокацією.

За твердженням ФСБ РФ, «одним з організаторів відвернених терактів є Панов Євгеній Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України». Панова затримали.

Брат Євгена – Ігор Котелянець – вважає, що українця викрали в Запорізькій області й вивезли до Криму.

Також Міністерство закордонних справ Росії заявило, що в Криму заарештували особу на ім’я Андрій Захтій, який виявився уродженцем Львівської області, жителем Євпаторії, який працював в будівельній галузі.

Президент Росії Владімір Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України Петро Порошенко назвав ці звинувачення безглуздими і цинічними.

11 серпня глава Української держави дав доручення привести в посилену бойову готовність підрозділи, що стоять біля адмінмежі з Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі.

Читайте: Чергова байка від РФ: українські диверсанти хочуть зірвати туристичний сезон в Криму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ