Політолог зауважила, що Путін напав на Україну, оскільки вважав її слабкою державою
Політолог зауважила, що Путін напав на Україну, оскільки вважав її слабкою державою

Російський політолог та історик Єлєна Галкіна в інтерв’ю ONLINE.UA висловила думку, що Президент РФ Владімір Путін напав на Україну, оскільки вважав її слабкою державою, а нині він готує один із найгірших сценаріїв для Донбасу.

«Сама номенклатурно-спецслужбівська природа режиму така, що він – пасивно-агресивний. Кремль може бути агресивним тільки проти слабкого. Вони вважали Україну слабкою, вони пішли на агресію. Логіка та ж, що і у СРСР часів застою: Афганістан слабкий – нападаємо на Афганістан! Проти сильної країни або держави, захищеної інструментами колективної безпеки, вони не підуть», – зауважила Галкіна.

Вона підкреслила, що для того, аби самозберегтися в Росії, Путін повинен показувати успіхи своєї вертикалі. Щоправда, у нього не виходить із економікою: структура економіки не змінюється, «зістрибнути з нафтової голки» не виходить, імпортозаміщення провалилося.

«На мій погляд, нині Кремль налаштований на заморозку конфліктів, на війну низької інтенсивності. Цим і будуть лякати світ. Інша справа, що вже не 2014 рік, і світ не так сильно боїться. Зараз їхня стратегія очевидна, зрозуміла логіка розвитку переговорного процесу в «нормандському форматі», оскільки таку ж логіку використовували Росія і Асад із 2012 року в «женевському форматі» щодо Сирії. Світові лідери бачать, до чого це призвело», – наголосила політолог.

За її словами, у ситуації України і Сирії найбільш імовірним буде саме шлях до заморожування конфлікту.

«На Донбасі Кремль спробує закріпити нинішню ситуацію. Для України це поганий варіант, оскільки чим раніше буде вирішено конфлікт на Донбасі, тим краще», – запевнила експерт.

Крім того, вона зауважила, що нині Україна має всі інструменти, щоби вирішити цей конфлікт у свою користь.

«Є маса варіантів, які можуть доповнити Мінські домовленості, або за яких можна перейти до плану «Б», але, в будь-якому разі, Росія нині не в тому стані, щоб нав’язувати свої правила. Кремль розуміє, що концепція продукування хаосу провалилася, але вони у ній залишаються інерційно, бо не знають, що робити», – резюмувала Галкіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ