Відомий експерт прокоментував вето Росії щодо резолюції Радбезу ООН
Відомий експерт прокоментував вето Росії щодо резолюції Радбезу ООН

Відомий російський публіцист, політолог, учений Андрєй Піонтковскій на тлі вето Росії щодо резолюції ООН про Сирію у програмі Тема дня зауважив, що Рада безпеки ООН за 70 років лише один раз змогла повноцінно працювати «по дурості радянської делегації».

Нагадаємо, 8 жовтня Росія ветувала резолюцію Ради безпеки ООН щодо Сирії. Підготований Францією документ передбачав, зокрема, заборону польотів над Алеппо і забезпечення доступу до гуманітарної допомоги для мешканців.

«Рада безпеки ООН функціонувала один раз у житті 1950 року, коли по дурості радянська делегація бойкотувала засідання Радбезу, протестуючи проти представництва Чан Кай Ши на місці постійного члена Китаю. І от саме у той час було ухвалено резолюцію про створення військ ООН, які повинні були відбити північно-корейську агресію», – нагадав Піонтковскій, додавши, що після того всі дискусії в Радбезі ООН завершують вето деяких сторін.

За його словами, своїм вето щодо Сирії Росія домоглася свого права «знищувати Алеппо до останнього мешканця» разом із главою Сирії Башаром Асадом. Щоправда, тепер Кремлю доведеться вирішити, що робити далі, оскільки знищення Алеппо транслюють усі канали світу.

«Із одного боку, продовжувати свої понти і йти до кінця, з іншого – зрозуміло, яку громадську думку, не дивлячись на всі умовності цього поняття, два місяці таку жанру в дусі фільмів жаху не витримають, і навіть влада Барака Обами повинна буде якось реагувати. А що тоді?».

На його думку, в такому разі будь-який президент США, крім Обами, під тиском громадської думки запровадив би безпольотну зону в Сирії і почав обстрілювати сирійські літаки, надавши Путіну можливість підіймати ставки «в цьому божевільному покері».

«Не дивлячись на всі понти, Москва знає, де зупинитися, і не зацікавлена в такій ескалації. До того ж, сирійське питання вже пішло з ефіру російських ЗМІ, тому, можливо, російська влада відчула, що «зарвалася», тож може піти на зниження градусу протистояння в Сирії», – резюмував політолог.

Читайте: Керрі розмазав Лаврова по стінці – російський публіцист

БЕЗ КОМЕНТАРІВ