РФ планує побудувати в Сирії ще одну військову базу
РФ планує побудувати в Сирії ще одну військову базу

Кремль планує розгорнути на аеродромі Шайрат у Сирії нову авіачастину та збільшити кількість літаків до 100. Про це повідомляє кувейтська газета Al-Rai з посиланням на власні джерела в обʼєднаному російсько-сирійсько-іраксько-іранському штабі в Дамаску, передає Європейська правда.

Таким чином Росія планує розширити свою військову присутність у Сирії. Аеродром Шайрат знаходиться на відстані 35 кілометрів на південний схід від міста Хомс. В цьому районі будуть розгорнуті російські сили прикриття й забезпечення. «База Шайрат має 45 укріплених авіаційних ангарів, що дозволяють захистити літаки від обстрілів», – повідомляє видання.

«Приблизно місяць тому на авіабазу Аш-Шайрат поблизу сирійського міста Хомса, де вже дислоковані російські бойові вертольоти і група підтримки, доставили нове обладнання», – повідомив британській газеті «Таймс» один з місцевих жителів. «Приблизно 50 або 60 російських солдатів розміщені там, вони забезпечені житлом, при цьому деякі з них живуть в Хомсі, який знаходиться неподалік від аеропорту. Наскільки я знаю, там було розміщено 10 військових літаків і 15 вертольотів, які вилітають для нанесення ударів по східній частини Хомса», – сказав співрозмовник.

«Завдяки новій базі російське авіаційне угрупування в Сирії може бути збільшено до 50 літаків, близько бази можуть бути розміщені до тисячі військовослужбовців з підрозділів спецназу, розвідки й тилового забезпечення», – пише видання з посиланням на джерела на Близькому Сході.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міноборони РФ відмовилося від проведення низки навчань наступного року заради військової операції в Сирії.

Нагадаємо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському міністерстві оборони звітують про бойові вильоти.

Читайте: Російська авіація знову вбиває цивільних у Сирії

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ