РФ нарощує військовий потенціал для зміцнення впливу на світовій арені
РФ нарощує військовий потенціал для зміцнення впливу на світовій арені

Росія найшвидшими темпами з часів Холодної війни нарощує свій військовий потенціал, що підсилює напруженість у відносинах із Заходом, пише The New York Times.

Аби повернути собі вплив на світовій арені, РФ збільшує витрати на оборону, проводить військові навчання і модернізує військову техніку, Москва відновлює вже наявні й будує нові військові бази в Арктиці, де через потепління клімату й танення льоду стають доступними для розробки нафтові та газові родовища, а також відкриваються додаткові судноплавні шляхи.

Газета вказує, що за останні роки РФ збільшила витрати на оборону, а також регулярно проводить масштабні військові навчання. Такі маневри, як дає зрозуміти Кремль, є тренуванням для бійців і демонструють світові силу країни.

Однак санкції, введені Заходом через українську кризу, зниження цін на нафту та інші фінансові проблеми послабили російську економіку, і аналітики чекають, що подальше нарощування військових витрат сповільниться, йдеться в статті.

Участь у навчаннях ракетних військ стратегічного призначення, привернуло увагу до ядерного потенціалу Росії, йдеться в статті. У відповідь на це НАТО розширило територію проведення навчань альянсу, пише NYT. Як пояснив виданню співробітник шведського дослідницького агентства з питань оборони оборони Йохан Норберг, російська влада намагається створити образ підготовки до масштабної міждержавної війни. «Мова не йде про миротворчі сили або боротьбу з повстанцями», – зазначив він.

Американська газета також нагадує про часті випадки появи російських бойових літаків поблизу повітряних кордонів західних країн. На думку професора коледжу Барнард і куратора програми досліджень американо-російських відносин Колумбійського університету Кімберлі Мартена, президент РФ Владімір Путін «намагається провокувати Сполучені Штати і НАТО на військові дії й створити видимість того, що вони становлять загрозу для Росії, для того, щобі підтримати свою популярність».

The New York Times також відзначає, що Росія докладає значні зусилля для модернізації своїх сил. «Країна купує, оновлює та вдосконалює військову техніку, маючи намір модернізувати 70% озброєнь до 2020 року», – йдеться в статті.

«Росія надолужує згаяне, скорочуючи технологічний розрив із Заходом», – підсумовує співробітник інформаційно-аналітичного центру IHS Jane’s Нік де Ларрінагі.

Раніше повідомлялося, що влада Великої Британії очікує, що дії РФ на світовій арені буде складно передбачити, однак при цьому розуміє необхідність у низці випадків співпрацювати з Москвою, говориться в опублікованій британській оборонній стратегії.

“Дії Росії як і раніше буде складно передбачати. Не можна виключати, незважаючи на те, що такий варіант вкрай малоймовірний, що РФ може відчути спокусу до агресивних дій стосовно союзників по НАТО”, – наголошується в тексті.

Читайте: Реваншист Путін поліпшив свої міжнародні позиції – Bloomberg View

БЕЗ КОМЕНТАРІВ