борг
Росія програє суд щодо «боргу Януковича»

Російська влада програє в міжнародному суді позов до України про невиплату їм «боргу Януковича», якщо буде встановлено, що на той момент Москва вже готувала план анексії Криму. Про це заявив професор права в Duke University Міту Ґулят, пише Bloomberg.

Інші експерти також скептично поставилися до шансів Росії на успіх щодо запланованого нею судового процесу. У статті йдеться, що практично стягнути «борг Януковича» з України буде непросто, навіть якщо арбітраж винесе рішення на користь Москви. Однак Росія спробує взяти контроль над українським майном за кордоном через судові процеси у конкретних країнах.

Водночас Ендрю Вілкінсон, партнер юридичної фірми Weil Gotshal & Manges LLP, який працював над документами про реструктуризацію українського боргу, заявив: «За законом, варіанти, які має Росія для повернення боргу, дуже обмежені».

«Дефолт України щодо боргу перед Росією не призведе до припинення програми МВФ, а ось неухвалення бюджету і податкових законів – може. Москва вже заявила, що судитиметься. Не знаю, до чого це приведе, але важко зрозуміти, чому Україна повинна платити, враховуючи агресію Росії на Донбасі», – зазначив колишній посол США в Україні, експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні у $3 млрд., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича.

Водночас у Москві заявили, що судитимуться з Києвом через борг у 3 млрд. доларів. Зокрема, Президент РФ Владімір Путін доручив міністру фінансів Антону Силуанову подати до суду на Україну.

Як відомо, Міністерство фінансів України і уряд РФ не досягли згоди щодо умов реструктуризації облігацій зовнішнього державного боргу на суму 3 млрд дол., термін погашення яких настає в грудні 2015 року. Раніше Президент Росії Владімір Путін анонсував рішення уряду РФ про те, що РФ готова відкласти платежі за боргом до 2016 року.

Нагадаємо, 8 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила рішення про зміну правила кредитування, дозволивши продовжувати підтримку країн, які мають суверенну заборгованість. Це рішення дозволить Україні й надалі отримувати підтримку МВФ, навіть якщо вона пропустить виплати за так званим «боргом Януковича».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ