Ядерні об'єкти
Чеська контррозвідка звинуватила РФ у шпигунстві

Чеська спецслужба BIS у щорічному звіті, оприлюдненому 4 вересня, звинуватила Росію у шпигунській діяльності щодо представників ядерної енергетики країни. Про це пише DW із посиланням на чеську контррозвідку.

Зокрема, росіяни виявляють інтерес до планів розширення атомних електростанцій. «Росія не вважає битву за чеський ядерний сектор програною», – йдеться у звіті. За даними BIS, російські шпигуни звертають особливу увагу на плани побудувати два нових реактори, а також цікавляться особами, залученими до цих планів.

Як стверджується у звіті спецслужби, Москва намагається взяти під контроль організації російськомовної громади в Чехії. Також Кремль, як стверджує BIS, розвиває в Європі шпигунську мережу за зразком Комінтерну, який СРСР створив і фактично контролював у період між світовими війнами, наголошується в повідомленні.

Чеські спецслужби вже довгий час попереджали про діяльність російської розвідки в країні, що колись входила в сферу впливу Радянського Союзу. Російські спецслужби відмовилися коментувати звинувачення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ