Алєксандров, Єрофєєв
Консул РФ: Росія вважає затриманих ГРУшників «найманцями» та «поліцейськими» луганських бойовиків

Адвокат одного із затриманих на Луганщині російських військовослужбовців Алєксандра Алєксандрова Костянтин Кравчук озвучив позицію консула посольства РФ Алєксєя Грубого про те, що Росія вважає затриманих Алєксандрова та Єрофєєва «найманцями» та «поліцейськими ЛНР». «Таку позицію РФ озвучив консул на зустрічі з адвокатами росіян – Костянтином Кравчуком та Оксаною Соколовською», – повідомляє ТСН.

Як розповів захисник Алєксандрова, зустріч з консулом відбулася напередодні, 28 травня, близько 17 години. «На даний момент офіційна позиція Росії, за словами Грубого, така, що ці військовослужбовці, у яких в грудні 2014 року закінчився термін контракту (з армією) – найманці та нічого спільного з російською армією не мають», – повідомив Кравчук», – йдеться в повідомленні. Також адвокат зазначив з посиланням на консула, що Росія робить все можливе, щоби не допустити виходу таких «найманців» за межі «ЛНР» і «ДНР». Це, за словами дипломата, шкодить іміджу Росії.

«Грубий запевнив, що буде відвідувати Алєксандрова і Єрофєєва в госпіталі й намагатиметься забезпечити зв’язок з родиною. Консул навіть пообіцяв зробити все можливе, щоби родичі приїхали до Києва і переконалися, що на арештованих не чиниться жодного тиску, що їх не піддають тортурам, а навпаки, утримують в гідних умовах і забезпечують необхідне лікування», – йдеться в матеріалі.

Алєксандр Александров сподівається, що його не посадять у в’язницю в Україні. Як пише Новая газета, консул Росії, який напередодні відвідав затриманих російських солдатів в київському госпіталі, сказав, щоби вони не переймалися. «Сказав, щоби ми не переживали, Росія про нас не забула. Що Росія допомагатиме нам, і навіть якщо нас посадять, це буде ненадовго», – цитує видання Алєксандрова.

Нагадаємо, 16 травня під час бойового зіткнення в районі міста Щастя військовослужбовці 92-ї окремої механізованої бригади затримали двох російських спецназівців зі складу диверсійно-розвідувальної групи – Алєксандра Алєксандрова та Євгена Єрофєєва. Затримані були переведені в Київ в Головний клінічний госпіталь Міноборони. Міноборони Росії заявило, що зазначені громадяни проходили військову службу, але не є діючими військовими.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ